Головний економіст банку HSBC Карен Ворд заявила: «Ми впевнені, що нафти залишилося менше ніж на півстоліття». Банк попереджає, що при зростанні споживання нафти зі зростанням таких потуг, як Китай, ситуація з запасами нафти може бути ще гіршою. «Наростає величезна потреба в нафті», – попередила Ворд. Представники HSBC попереджають, що нерівномірний розподіл енергетичних ресурсів, імовірно, змінить глобальну картину економічного розвитку у найближчі десятиріччя. Найбільше постраждає при цьому Європа, де дефіцит енергії негативно відіб’ється на економічних показниках.
Австрійська «Дер Штандард» оприлюднила рецензію на книгу засновника німецького Фонду попередження хвороб Йорґа Шпітца, котрий переконаний, що «ракові клітини не люблять сонця». Шпітц вимагає переглянути ставлення до вітаміну D, який утворюється в організмі людини під впливом сонячних променів.
«Сонце не викликає рак, – стверджує Шпітц,– а, навпаки – захищає від нього». Шпітц прямо заявляє: «Сонячне світло є профілактикою і навіть засобом проти раку. Ракові клітини можуть утворюватися і розмножуватися, лише коли в організмі не функціонують контрольні механізми». Вітамін D найкращим чином підтримує антиракові процеси, наголошує німецький фахівець. Він закликає уникати «демонізації сонця», однак серйозно радить не зловживати впливом прямих сонячних променів.
В фокусах лінз NASA, як пише та ж «Нью-Йорк Таймз», нині перебуває найближча до Сонця планета – Меркурій. Американський космічний апарат «Мессенджер» досягнув орбіти планети контрастів 17 березня і вислав вже купу цікавих фото планети. В NASA кажуть, що «ця планета зачаровувала уяву та увагу астрономів упродовж тисячоліть».
Найменша з восьми класичних планет Сонячної системи розпікається на сонячній стороні майже до 800 градусів за Фаренгейтом (майже 430 за Цельсієм), а нічна сторона Меркурія охолоджується до мінус 300 градусів (більш як мінус 180 за Цельсієм). До четверга 31 березня в NASA отримали від «Мессенджера» вже понад півтори тисячі унікальних знімків. Вчені кажуть, що вивчення тектоніки Меркурія за допомогою «Мессенджера» допоможе краще зрозуміти виникнення руху земної кори.
Вчені з Технологічного інституту штату Джорджія розробили мініатюрний генератор. Він перетворює коливання людського тіла (серця) на електроенергію. Про це повідомляє російське інтернет-видання СОТОВИК.ру. Вчені з США стверджують, що новому пристроєві достатньо найлегших вібрацій, щоб перетворювати їх на електричний струм, придатний для підтримки у робочому стані невеликих мобільних пристроїв. Наприклад, зарядка мобільного буде відбуватися від ритму серця, від кроків людини чи слабкого подуву вітру. В пригоді буде навіть проїзд поруч автомобілів і гучний регіт п’яної компанії в барі. Не за горами впровадження вченими з Джорджії «мікросуперконденсаторів», котрі будуть, наприклад, вмонтовані в одяг і матимуть ще більші можливості генерувати електроенергію. Цим інститутом США вже розроблені наногенератори: вони настільки малі, що 500 таких вміщуються на зрізі людської волосини.